Klubbmöte 31 maj

Vår aktivitet onsdagen den 31 maj består av Gatufotografering i samband med motionsloppet Vårruset där runt 5 000 damer deltar.
 
17:30  Vi samlas i lokal 215 på Gjuteriet. Där har Bosse Lång under 30 – 40 minuter en genomgång om gatufotografering.
18:15  Vi ger oss ut till valfri plats på stan för fotografering.
18:45  Gemensamma uppvärmningen för Vårrusdeltagare vid Sundsta.
19:00  Vårruset startar vid Sundsta- Älvkullegymnasiet.
 
Det kommer att finnas många platser utefter banan där det kommer att röra sig mycket folk. Banan går utefter Guldkusten, över till Sandgrund, V:a Torggatan upp till Kungsgatan, Ö:a Torggatan ner mot älven vid gamla badhuset, genom Haga, över Gubbholmen, förbi PRO-gården och tillbaks till Sundsta. Vid Sundsta kan man titta på målgången, utdelning av medaljer och frukt och därefter deltagarnas picknick.
 
Välkomna!
Styrelsen/gm Björn Eliasson

Lämna ett svar